Wieści ze stadniny

Jest nam niezwykle miło przekazać Państwu najnowsze wieści ze Stadniny Koni Regina Arabians. Szczęśliwie zakończyliśmy sezon wyźrebień, witając na świecie pięcioro nowych mieszkańców naszych stajni. Klacze Alara i El Medona uszczęśliwiły na klaczkami, odpowiednio po ogierach Haash OSB i Sa Faez Simbad.

Zasłużona H Allure H tym razem, po dwóch pięknych córkach, urodziła ogierka po El Tino, klacz Nesma El Mels powiła mocnego ogierka po Gazwan, a ostatnia do wyźrebienia,  klacz Boginka, po niemal trzech tygodniach opóźnienia obdarowała nas zdrowym i urodziwym ogierkiem po Empire.

Sezon stanówkowy ciągle trwa. Niestety nie najłatwiejszy ale mamy nadzieję z pozytywnym zakończeniem. W tym roku zaplanowaliśmy do pokrycia 14 klaczy. Mając zaplecze w postaci ciekawych, starannie wyselekcjonowanych matek, możemy pozwoli sobie na bardzo indywidualny dobór interesujących nas ogierów.

Tym czasem nasi wychowankowie cieszą się niezmąconą swobodą na pastwiskach. Pogoda sprzyja, trawa ogromna i bogata gwarantuje koniom znakomite warunki.

Nie może sobie na nią pozwolić młodzież przebywająca w treningu, zarówno pokazowym jak i wyścigowym. W Centrum Treningowym Elegantica we Włoszech przebywają obecnie nasze dwie dwulatki: Amaranda RA oraz Arctica RA a także roczne: Arete RA, El Draco RA i Policaro RA. W najbliższym czasie kierunek Strohen, gdzie roczniaki przeżyją swój debiut pokazowy.

Na torze we Wrocławiu, w treningu u Pani Trener Justyny Domańskiej, przebywają Elmona RA i Amita RA. Pierwsze, udane gonitwy, mają już za sobą. Zadanie wypełnione, obydwie klacze przeszły trening wyścigowy zdrowe, doskonale rozwinięte, udowodniły, że potrafią galopować i przejść próbę wysiłkową jak przystało na konie czystej krwi arabskiej. Jeszcze chwila i będą mogły wrócić do domu.

 

Wiosna w Reginie

Życie w stadninie, pomimo pandemii i niezbyt zachęcającej pogody za oknem, toczy się dobrze znanym, nieprzerwanym torem. Rozpoczęliśmy nowy sezon stanówkowy, czekamy na pierwsze źrebięta .

W  2021 roku do krycia przewidzieliśmy 15 klaczy.  Rozpoczęliśmy  bardzo optymistycznie, klacz PANACEA, pokryta ogierem HAASH OSB jest po drugim badaniu, potwierdzającym źrebność. Na sprawdzenie czekają kolejne cztery klacze.

Oczywiście, najciekawsze jeszcze przed nami, na wyźrebienie czeka 5 klaczy: H Allure H, Nesma El Mels, El Medona, Alara i Boginka. Pierwsza w terminie powinna być nasza Allure, ale kalendarz swoje, a natura swoje, więc  pod czujnym okiem od kilku dni znajduje się Nesma. Nie damy się zaskoczyć…

Minione tygodnie przyniosły też roszady w pogłowiu stadniny. Nowych właścicieli znalazły nasze ogierki : BIGUN RA, AKEN  RA i PAVARI RA. Do Izraela wyjechała też EL MANDARA  RA (RFI Farid – El Medisa/Shanghai), pieszczotliwie w domu nazywana Marysią.

Przez chwilę zrobiło się jakoś pusto, tym bardziej, że już za chwilę do treningu pokazowego wyjeżdżają nasze cztery roczniaki. Dołączą do przebywających już w treningu, dwuletnich : AMARANDA RA i ARCTICA RA.

A do treningu wyścigowego, do Wrocławia, pojechały: AMITA i ELMONA.

Nie na długo jednak boksy pozostaną puste. Grono matek w stadninie powiększyła ENERINA, zakupiona kilka tygodni temu, z czego się bardzo cieszymy i liczymy na to, że będzie jej w Reginie dobrze. A nowo urodzone źrebięta bardzo szybko rosną i ani się nie obejrzymy jak trzeba będzie je odsadzać.

Na razie czekamy na pierwsze bociany ….

 

Gratulujemy nowym właścicielom Elarosy!

Gratulujemy nowemu właścicielowi z Czech zakupu ELAROSY. Cieszymy się, że znalazła wspaniały dom i życzymy samych sukcesów!

Sezon pokazowy czas zacząć !

Po okresie uśpienia i kompletnego bezruchu w strefie pokazów, przytrzymani w domach przez COVID-19, z wielką radością ruszyliśmy na pierwszy w sezonie pokaz w Polsce – Białka 2020 (4-5 lipca).

Stadninę reprezentowały 4 klacze:

– dwuletnie:

ELMONA po Medalion od El Medisa po Shanghai EA

AMITA po RFI Farid od H Allure H po Jullyen El Jamaal

– i roczne :

AMARANDA RA po Morion od Alina PS po WH Justice

ARCTICA RA po SA FAEZ Simbad od H Allure H po Jullyen El Jamaal.

Najlepszy wynik osiągnęła Elmona, która wygrała klasę i zajęła miejsce w TOP FIVE Czempionatu Klaczy Młodszych.

Po krótkim odpoczynku Elmona pojechała do Strohen i podczas ostatniego weekendu (11-12 lipca)  wzięła udział w Międzynarodowym Pokazie kategorii „B”. W swojej klasie wiekowej zajęła III miejsce, uzyskując taką samą punktację jak klacz z II miejsca ( 91,17 pkt.). Jedynie niższa ocena za typ zadecydowała ostatecznie o miejscu ELMONY w klasie.

A przed nami SOPOT w dniach 25-26 lipca, podczas którego reprezentować nas będą: AMITA, AMARANDA RA i ARCTICA RA

Zmiany, zmiany…

Wkrótce pożegnamy dwa kolejne konie, które zmieniły właściciel i opuszczą naszą stajnię. W drogę do Szwecji uda się dwuletni PEDGARD po Medalion od H Pepa H po H Angelo H. Gratulujemy jego nabywcom i życzymy wiele satysfakcji z posiadania tego typowego ogierka.

Natomiast jedna z najstarszych rezydentek Stadniny Regina Arabians – klacz ELAROSA po Porto od Ewelinka po Zagon – pojedzie do Czech. Trochę nam smutno, ponieważ Elarosa była w Reginie niemal od początku powstania stadniny, ale życie to zmiany a na Elarosę przyszedł czas aby zasilić inną hodowlę. Klacz została w sezonie 2020 pokryta ogierem Paladid.

Życzymy nowym właścicielom wiele radości, satysfakcji i samych sukcesów hodowlanych.

Panowie górą…

Sezon wyźrebień w naszej stadninie dobiegł końca wraz z narodzinami ostatniego ogierka po Morion od EL MEDISA. Wcześniej na świat przyszły także: ogierek po Morionie od PALILI, silny syn SA Faez Simbad od wyhodowanej w Ameryce H EMBITION H oraz ogierek po WH Justice od PANACEI (Pogrom – Palmeta/Ecaho).

Jedyną przedstawicielką płci żeńskiej w tym towarzystwie okazała się natomiast pełna siostra rocznej AMARANDY RA – druga z córek ogiera Morion i klaczy ALINA PS.

Ogierek od kl. Palila

W ostatnim tygodniu powitaliśmy na świecie ogierka po ogierze Morion od Palila (Esparto – Perkila/Al Maraam). Malec może cieszyć się już coraz ładniejszą pogodą na pastwiskach Regina Arabians.

ERARIA w nowym domu

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów nowemu właścicielowi naszej ERARII (Atius O – Emanza/Ecaho)!

Back to Top