Wieści ze stadniny

Jest nam niezwykle miło przekazać Państwu najnowsze wieści ze Stadniny Koni Regina Arabians. Szczęśliwie zakończyliśmy sezon wyźrebień, witając na świecie pięcioro nowych mieszkańców naszych stajni. Klacze Alara i El Medona uszczęśliwiły na klaczkami, odpowiednio po ogierach Haash OSB i Sa Faez Simbad.

Zasłużona H Allure H tym razem, po dwóch pięknych córkach, urodziła ogierka po El Tino, klacz Nesma El Mels powiła mocnego ogierka po Gazwan, a ostatnia do wyźrebienia,  klacz Boginka, po niemal trzech tygodniach opóźnienia obdarowała nas zdrowym i urodziwym ogierkiem po Empire.

Sezon stanówkowy ciągle trwa. Niestety nie najłatwiejszy ale mamy nadzieję z pozytywnym zakończeniem. W tym roku zaplanowaliśmy do pokrycia 14 klaczy. Mając zaplecze w postaci ciekawych, starannie wyselekcjonowanych matek, możemy pozwoli sobie na bardzo indywidualny dobór interesujących nas ogierów.

Tym czasem nasi wychowankowie cieszą się niezmąconą swobodą na pastwiskach. Pogoda sprzyja, trawa ogromna i bogata gwarantuje koniom znakomite warunki.

Nie może sobie na nią pozwolić młodzież przebywająca w treningu, zarówno pokazowym jak i wyścigowym. W Centrum Treningowym Elegantica we Włoszech przebywają obecnie nasze dwie dwulatki: Amaranda RA oraz Arctica RA a także roczne: Arete RA, El Draco RA i Policaro RA. W najbliższym czasie kierunek Strohen, gdzie roczniaki przeżyją swój debiut pokazowy.

Na torze we Wrocławiu, w treningu u Pani Trener Justyny Domańskiej, przebywają Elmona RA i Amita RA. Pierwsze, udane gonitwy, mają już za sobą. Zadanie wypełnione, obydwie klacze przeszły trening wyścigowy zdrowe, doskonale rozwinięte, udowodniły, że potrafią galopować i przejść próbę wysiłkową jak przystało na konie czystej krwi arabskiej. Jeszcze chwila i będą mogły wrócić do domu.

 

Back to Top